Malaga Başkanı Al Thani’den Şike İddiası

Malaga Başkanı Al Thani’den Şike İddiası

Real Madrid’in La Liga’yı şampiyon tamamlamayı garantilemesinin ardından şike iddiaları giderek artmaya başladı. Son olarak Barcelona ile Eibar arasında oynana müsabakada hakemin verdiği penaltı kararının şike olabileceği iddia edildi. Bu iddianın ardından Real Madrid’in Malaga ile oynadığı şampiyonluk maçını kazanmasıyla birlikte Katalan basınında maçta yer alan oyuncuların şike yaptığı iddiaları yer aldı.

Maç öncesinde bir araya gelen Malaga Başkanı Al Thani ile Real Madrid Başkanı Florentino Perez arasında yaşanan samimi diyaloglar manşetlerde yer alırken, okuyuculara bu samimi görüntüler hatırlatıldı. La Rosaleda stadında oynanan maçta bazı Malaga oyuncularının Real Madrid’in attığı goller sırasında savunma yapmayı bıraktıkları, görüntülerle birlikte manşetlerde yerlerini aldı.

Katalan basınında yer alan şike iddialarına ise Malaga Başkanı Al Thani’nin cevabı sert oldu. Şike iddiaları üzerine bir radyo programına konuk olan Al Thagi, Barcelona’yı FIFA’ya şikayet etmekle tehdit etti. Başkan Al Thani yaptığı açıklamada; ‘’Barcelona tehditlerine 24 saat daha devam ederse, bu tehditler hakkında FIFA’ya başvuracağım ve kurulacak bir ekibin gelip La Liga’da Barcelona’nın oynadıkları maçları izlemelerini talep edeceğim.’’ şeklinde konuştu.

Malaga Başkanı Al Thagi sözlerine şu şekilde devam etti; ‘’Biz hiçbir zaman maç satmadık ve satmayız. Bunun en büyük kanıtı ise Real Madrid’i yenmemiz için bize para teklif eden Barcelona’nın teklifini geri çevirmemizdir.’’ dedi. Al Thani’nin yaptığı bu açıklama, İspanya basınında büyük yankı uyandırırken, büyük bir şike iddiasını da ortaya atmış oldu. Malaga Başkanı’nın ortaya attığı şike iddiası üzerine Barcelona cephesinden henüz bir yanıt gelmedi.

Malaga ile Real Madrid maçı öncesinde Katalan basınında çıkan haberler dolayısıya sosyal medya hesabı üzerinden tepki çeken bir paylaşımda da bulunan Al Thani, ‘’Sahaya kazanmak için çıkacağız. Katalonya pislikleri ise teknik direktörümüz hakkında söyledikleri iğrenç şeyler yüzünden asla şampiyon olamayacaklar.’’ dedi. La Liga’nın son haftasında oynanacak maç öncesine Katalon basınında Malaga Teknik Direktörü Michel’in Real Madrid’de uzun yıllar forma giydiği hatırlatıldı. Çıkan haberlere ise Malaga Başkanı sosyal medya hesabından cevap verdi.
 

Üye Yorumları

Sizde Yorum Yazın