İddaa Sistem Nasıl Oynanır?

İddaa Sistem Nasıl Oynanır?

"Sistem" kısaca tek kupon içindeki maçlardan karışık şekillerde küçük küçük kuponlar yapmaktır. Bu kuponlar normal kupon bedeli gibi işlem görür. Sistem kuponu yapmaktaki amaç, tahminlerinize yanılma payı bırakarak, yapılan küçük kuponların bazılarıyla kazanma şansınızı artırmaktır. Sistem oynadığınızda, oynadığınız maç sayısı ve seçtiğiniz sistem dahilinde, kuponunuzda birden fazla kolon oluşturulur. Üretilen kolonların içinden doğru tahmin edilmiş olanlar ikramiye kazanır. Peki sistem nasıl oynanır?

SİSTEM kuponlarında her bir kolonun bedeli 1 TL'dir. 

Sistem Nasıl Oynanır?

ÖRNEĞİN: Kuponunuza 5 maç eklediğinizi varsayalım. Bu 5 maçı 4'lü veya 3'lü şekilde dizmek istediğinizde (MBS değerine göre değişebileceğini unutmayın), SİSTEM bölümünden; doğru tahmin sayınıza göre kombinasyon sayısını belirlemelisiniz. 4 doğru tahmin olursa kazanmak için Sistem 4, 3 doğru tahmin olursa kazanmak için Sistem 3 işaretlenmelidir. Bu durumda 15 farklı kolon oluşur (10 tane 3’lü maç kuponu, 5 tane 4’lü maç kuponu) ve 10 tane 3'lü ve 5 tane 4'lü maçlardan oluşan kuponların miktarları toplamı, kupon bedelini oluşturur: 10+5=15 TL etmiş olur. 

Sadece 3 karşılaşma doğru tahmin edilse dahi kazanç sağlanır. 

Kupon Bedeli (15 TL) = Üretilen Kolon Sayısı (15) x Kolon Bedeli (1 TL)'dir. 

15 kolonlu bir SİSTEM kuponu için toplam kupon bedeli, 15 TL olur.

KUPONDAN ELDEN EDİLEN KAZANÇ

Sistem kuponlarında kazanç hesaplaması, kazanan (doğru tahmin edilen) kombinasyonların kazançlarının toplanmasıyla yapılır. Şayet misli seçilerek kazanç artırılmak istenmiş ise kombinasyonlar toplamıyla ortaya çıkan kazanç, seçilen misli ile çarpılır.

ÖRNEĞİN: Minimum Bahis Sayısı 2 olan (MBS2) ; A (1,50) , B (2,00) ve C (2,50) maçlarından oluşan 3 maçlık bir kupon için sistem 2 seçili olduğunu varsayalım.

Bu 3 müsabaka da doğru tahminle sonuçlanırsa, ikişer maçtan oluşan 3 kolondan da kazanç elde edilecektir.

 
A * B ( 1,50 * 2,00 ) = 3 TL

A * C (1,50 * 2,50) = 3,75 TL

B * C (2,00 * 2,50) = 5 TL

Oluşan kolonların kazançları toplamı 11,75 TL'dir. Bu da kupondan elde edilecek kazançtır. Misli 2 seçilmiş olsaydı kazanç da misli ile çarpılarak 23,50 TL oluşacaktır.


Bankolu Sistem Nasıl Oynanır?

Sistem oynarken güvendiğiniz maçları Banko (B) olarak işaretleyerek üretilecek kolon sayısını düşürebilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz bedel azalır. Ancak ikramiye kazanabilmeniz için Banko (B) seçtiğiniz maçların mutlaka doğru tahmin edilmesi gerekir.

Bir örnekle açıklamak gerekirse;

6 adet tahminde bulunan, 1 adet Banko maç işaretleyen, kalan 5 maçı için Sistem bölümünde 4'ü işaretleyen (5 maç tahmininden 4'ünü doğru bilmesi şartı) oyuncu için; her kolonda Banko tahmin ve sistem alanında işaretlemiş olduğu 4'lü maçları içeren kolonlar oluşacaktır. Kısaca, 1'i Banko tahmin olmak üzere 5 maç tahmini içeren kolonlar üretilecektir. Burada öncelikli olarak Banko olarak işaretlenen maçın doğru tahmin edilmiş olması, bunu takiben de en az sistem alanında işaretlenmiş olan sayıda, maçın doğru tahmin edilmesi gerekmektedir.

Bu yazımızda sistem nasıl oynanır sorusuna yanıt aradık. Kaliteli sistem kuponları ve iddaa tahminleri için üye olmayı unutmayın!
 

Dilediğiniz paketi seçip hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Ekibimiz iddaa tahmin, strateji ve analizleri konusunda sizlere günün bankosu olan maç tahminlerini sunarak kazancınızı artırmayı hedefliyor.


silver, gold ve platinum paketleri ile yüksek başarı oranı

Düşük Risk Yüksek Başarı

150

 • Haftalık 7-15 Arası Kuponlar
 • Günlük Banko Kuponlar
 • Günlük Maç Analiz ve Yorumlar
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Ücret İade Garantili
silver, gold ve platinum paketleri ile yüksek başarı oranı

Yüksek Oran Yüksek Başarı

250

 • Haftalık 14-21 Arası Kuponlar
 • Günlük Banko Kuponlar
 • Günlük Maç Analiz ve Yorumlar
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Ücret İade Garantili
silver, gold ve platinum paketleri ile yüksek başarı oranı

Yüksek Oran Yüksek Kazanç

400

 • Haftalık 21-30 Arası Kuponlar
 • Günlük Banko Kuponlar
 • Günlük Maç Analiz ve Yorumlar
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Ücret İade Garantili.

Siz de Yorum Yazın