2018 Dünya Kupası Ne Zaman Başlıyor?
- 28.06.2020
- 0
2018 FIFA Dünya Kupası, hane sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.
Yekün 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 15 Temmuz Pazar günü Moskova'da oynanacak final maçıyla sona erecek.
64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta dörder takım mücadele edecek. Yekün 11 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.
Kupada Küme maçları 28 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı Meydan takımlar 2. tura yükselecek
2. tur 30 Haziran'da başlıyor
Yekün 16 takımın mücadele edeceği 2. tur müsabakaları Biricik maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.
İkinci tur karşılaşmaları 30 Haziran ve 1, 2, 3 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki esnasında yer Meydan takımlarıyla çapraz eşleşecek.
Rakiplerini eleyen takımlar 6 ve 7 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 10 ve 11 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının hemen peşinden üçüncülük maçı 14 Temmuz'da Saint Petersburg'da, final ise 15 Temmuz'da Moskova'da yapılacak.
Grup maçlarının fikstürü
Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:
A Grubu | |||||
Maç no | Tarih | Saat (TSİ) | Yer | ||
1 | 14 Haziran | 18.00 | Moskova | Rusya | Suudi Arabistan |
2 | 15 Haziran | 15.00 | Ekaterinburg | Mısır | Uruguay |
17 | 19 Haziran | 21.00 | St. Petersburg | Rusya | Mısır |
18 | 20 Haziran | 18.00 | Rostov | Uruguay | Suudi Arabistan |
33 | 25 Haziran | 17.00 | Samara | Uruguay | Rusya |
34 | 25 Haziran | 17.00 | Volgograd | Suudi Arabistan | Mısır |
B Grubu | |||||
4 | 15 Haziran | 18.00 | St. Petersburg | Fas | iran |
3 | 15 Haziran | 21.00 | Soçi | Portekiz | İspanya |
19 | 20 Haziran | 15.00 | Moskova | Portekiz | Fas |
20 | 20 Haziran | 21.00 | Kazan | İran | İspanya |
36 | 25 Haziran | 21.00 | Kaliningrad | İspanya | Fas |
35 | 25 Haziran | 21.00 | Saransk | İran | Portekiz |
C Grubu | |||||
5 | 16 Haziran | 13.00 | Kazan | Fransa | Avustralya |
6 | 16 Haziran | 19.00 | Saransk | Peru | Danimarka |
22 | 21 Haziran | 15.00 | Samara | Danimarka | Avustralya |
21 | 21 Haziran | 18.00 | Ekaterinburg | Fransa | Peru |
38 | 26 Haziran | 17.00 | Soçi | Avustralya | Peru |
37 | 26 Haziran | 17.00 | Moskova | Danimarka | Fransa |
D Grubu | |||||
7 | 16 Haziran | 16.00 | Moskova | Arjantin | İzlanda |
8 | 16 Haziran | 22.00 | Kaliningrad | Hırvatistan | Nijerya |
23 | 21 Haziran | 21.00 | Nizhny Novgorod | Arjantin | Hırvatistan |
24 | 22 Haziran | 18.00 | Volgograd | Nijerya | İzlanda |
39 | 26 Haziran | 21.00 | St. Petersburg | Nijerya | Arjantin |
40 | 26 Haziran | 21.00 | Rostov | İzlanda | Hırvatistan |
E Grubu | |||||
10 | 17 Haziran | 15.00 | Samara | Kosta Rika | Sırbistan |
9 | 17 Haziran | 21.00 | Rostov | Brezilya | İsviçre |
25 | 22 Haziran | 15.00 | St. Petersburg | Brezilya | Kosta Rika |
26 | 22 Haziran | 21.00 | Kaliningrad | Sırbistan | İsviçre |
41 | 27 Haziran | 21.00 | Moskova | Sırbistan | Brezilya |
42 | 27 Haziran | 21.00 | Nizhny Novgorod | İsviçre | Kosta Rika |
F Grubu | |||||
11 | 17 Haziran | 18.00 | Moskova | Almanya | Meksika |
12 | 18 Haziran | 15.00 | Nizhny Novgorod | İsveç | Güney Kore |
28 | 23 Haziran | 18.00 | Rostov | Güney Kore | Meksika |
27 | 23 Haziran | 21.00 | Soçi | Almanya | İsveç |
43 | 27 Haziran | 17.00 | Kazan | Güney Kore | Almanya |
44 | 27 Haziran | 17.00 | Ekaterinburg | Meksika | İsveç |
G Grubu | |||||
13 | 18 Haziran | 18.00 | Soçi | Belçika | Panama |
14 | 18 Haziran | 21.00 | Volgograd | Tunus | İngiltere |
29 | 23 Haziran | 15.00 | Moskova | Belçika | Tunus |
30 | 24 Haziran | 15.00 | Nizhny Novgorod | İngiltere | Panama |
46 | 28 Haziran | 21.00 | Saransk | Panama | Tunus |
45 | 28 Haziran | 21.00 | Kaliningrad | İngiltere | Belçika |
H Grubu | |||||
16 | 19 Haziran | 15.00 | Saransk | Kolombiya | Japonya |
15 | 19 Haziran | 18.00 | Moskova | Polonya | Senegal |
32 | 24 Haziran | 18.00 | Ekaterinburg | Japonya | Senegal |
31 | 24 Haziran | 21.00 | Kazan | Polonya | Kolombiya |
47 | 28 Haziran | 17.00 | Volgograd | Japonya | Polonya |
48 | 28 Haziran | 17.00 | Samara | Senegal | Kolombiya |
- Son 16 turu
Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.
Bu turdaki maç programı ise şöyle:
49 | 30 Haziran | 21.00 | Soçi | A Grubu 1 | B Grubu 2 |
50 | 30 Haziran | 17.00 | Kazan | C Grubu 1 | D Grubu 2 |
51 | 1 Temmuz | 17.00 | Moskova | B Grubu 1 | A Grubu 2 |
52 | 1 Temmuz | 21.00 | Nizhny Novgorod | D Grubu 1 | C Grubu 2 |
53 | 2 Temmuz | 17.00 | Samara | E Grubu 1 | F Grubu 2 |
54 | 2 Temmuz | 21.00 | Rostov | G Grubu 1 | H Grubu 2 |
55 | 3 Temmuz | 17.00 | St. Petersburg | F Grubu 1 | E Grubu 2 |
56 | 3 Temmuz | 21.00 | Moskova | H Grubu 1 | G Grubu 2 |
Çeyrek final maçları
Son 16'da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.
Çeyrek final maçlarının programı şöyle:
57 | 6 Temmuz | 17.00 | Nizhny Novgorod | 49. maçın galibi | 50. maçın galibi |
58 | 6 Temmuz | 21.00 | Kazan | 53. maçın galibi | 54. maçın galibi |
59 | 7 Temmuz | 21.00 | Soçi | 51. maçın galibi | 52. maçın galibi |
60 | 7 Temmuz | 17.00 | Samara | 55. maçın galibi | 56. maçın galibi |
Yarı final
Kupada yarı finalin programı da şöyle:
61 | 10 Temmuz | 21.00 | St. Petersburg | 57. maçın galibi | 58. maçın galibi |
62 | 11 Temmuz | 21.00 | Moskova | 59. maçın galibi | 60. maçın galibi |
- Üçüncülük maçı ve final
Dünya Kupası'nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:
63 | 14 Temmuz | 17.00 | St. Petersburg | 61. maçın kaybedeni | 62. maçın kaybedeni |
64 | 15 Temmuz | 18.00 | Moskova | 61. maçın kazananı | 62. maçın kazananı |
Kaynak: ajansspor
Dilediğiniz paketi seçip hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Ekibimiz iddaa tahmin, strateji ve analizleri konusunda sizlere günün bankosu olan maç tahminlerini sunarak kazancınızı artırmayı hedefliyor.