Braga - Sporting Lizbon Maç Tahmini (21 Ocak)

Braga - Sporting Lizbon Maç Tahmini (21 Ocak)
Braga - Sporting Lizbon maçında ev sahibi takımın galip gelmesini bekliyoruz.

Lig Kupasında 4’lü finallere bu yıl da Braga ev sahipliği yapacak. Haliyle yarı finalde ve turu geçmeleri durumunda finalde saha avantajına sahipler. Braga’da Ruben Amorim’in takıma gelmesiyle beraber uygulamaya koyulan 3-4-3 sisteminin meyvesini vermesi, hücum tarafında Horta ile Paulinho ortaklığına Trincao’nun da eşlik etmesi sayesinde keyif veren takım ortaya çıktı. Haftasonu Porto’ya karşı 15 yıl sonra deplasmanda alınan galibiyetin bir başka önemli kısmı, bu sezon ligde ilk duran top gollerini bulmalarıydı. Moralli takımın tek yeni eksiği rakipten kiralık gelen Palhinha ama Fransergio o boşluğu giderebilir. Sporting hassas bir dönem içerisinde. Alvalade açıldığından beri ilk defa aynı sezonda iki derbiyi de kaybettiler. Takım bir türlü en iyi performansını göremiyor özellikle transfer karmaşasının yaşandığı Bruno Fernandes’in büyük maçlardaki etkisizliği yine Vietto’nun olmayışıyla ofansif güçleri düşebilir. Mevcut şartlar içerisinde Braga galibiyete yakın.

Portekiz'de Lig Kupası yarı finali tek maç üzerinden oynanıyor. Braga'da Ruben Amorim dönemi çok iyi başladı. Ligdeki ilk üç maçlarını kazandılar ve bu üç maçın sonuncusu Porto deplasmanındaydı. Takımın hücum üretkenliği üst seviyeye çıkmış durumda. Sporting ise inişli çıkışlı sonuçlar almayı sürdürüyor. Son olarak iç sahada Benfica'ya yenildiler. Braga'nın iç sahada kazanmasını bekliyorum. Ayrıca 2,5 üstü seçimi de bir diğer seçenek.

Maç Sonucu 1
Oran: 1,85

Braga takımını geçen maçta çok beğendim. Porto savunma hattını çok ciddi problemler çıkartarak yendiler. Bu kez lig kupası biraz daha tedbirli oynanabilir ama güzel eşleşme olduğu için benim beklentim yüksek olduğunu belirtmeliyim. S.Lizbon en iyi kadrosuyla çıkıp sürprize izin vermek istemiyor. Taraf galibiyeti yerine karşılıklı gol oynayın. 

Karşılıklı Gol Var 
Oran: 1,55
 

Siz de Yorum Yazın