Necip Çarıkçı Boluspor’u Şampiyon Yapmak İstiyor

Necip Çarıkçı Boluspor’u Şampiyon Yapmak İstiyor

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, yaptığı basın açıklamasında 7 yılın ardından play-off’a kalmanın mutluluğunu yaşadığının belirtirken bu duruma en başta taraftarlar olmak üzere bütün Bolu halkını, futbolcuları, teknik ekibi ve yönetimi mutlu ettiğini dile getirdi.

Daha önceden play-off tecrübelerinin bulunduğunu aktaran Çarıkçı, ‘’Bu sene yeniden play-off’tayız. İlk maçımızı deplasmanda Göztepe ile oynayacağız. İnşallah Göztepe’den iyi bir sonuçla döner, pazartesi günü de Bolu da oynayacağımız maçtan mutlu bir şekilde ayrılırız. Hem taraftarımızı hem de Bolu halkını sevindirmek istiyoruz. Şu anda çalışmalarımız sürüyor.’’ ifadelerini kullandı.

25 yıldır Süper Lig’de mücadele etmediklerini dile getiren Çarıkçı, bu yıl Süper Lig hasretine son vermek istediklerini de dile getirdi. Ayrıca TFF’nin maçların yayın hakları için büyük bir ihale gerçekleştirdiğinin de vurgusunu yapan Çarıkçı, ‘’TFF 1. Lig ekiplerinin gelirleri bu yıl ortalama yüzde 45 arttı. Bazen dışarıdan kulağıma, ‘Boluspor şampiyon olmak istemiyor.’ şeklinde açıklamalar yapıldığı geliyor. Söyleyin bana hangi kulüp başkanı garanti 29 Milyon TL ile kazanılacak her maç başına gelecek olan 2.5 Milyon TL’yi istemez? Boluspor’un Süper Lig’de olması demek, her sene 55-60 Milyon TL civarında parayı Boluspor’un kasasına koyması demek. Kim istemez ki bunu? Fakat ilk olarak Boluspor’un Süper Lig’e çıkması gerekiyor.’’ şeklinde konuştu.


 

"Bütün Gayretim Bu Takımı Şampiyon Yapmak"

Geçen yıl Mayıs ayında göreve geldiklerinde de hedeflerinin Boluspor’u şampiyon yapmak olduğunu dile getiren Necip Çarıkçı, ‘’Aslında biz ikinci veya üçüncü yılımızda şampiyon olma planları yapıyorduk ki Allah bize bu sene play-off oynamayı nasip etti. Bu nedenle de elimize geçen bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz. Tüm enerjimizi ve konsantrasyonumuzu bu maçlara odaklayacağız. Boluspor’un şampiyon olması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. ‘’ dedi.

2008 yılında Eskişehirspor ile play-off finali oynadıklarını da dile getiren Çarıkçı, ‘’2008’deki Boluspor ile şuan ki Boluspor arasında çok büyük farklar var. Bu yıl hem oyuncular hem de teknik heyet olarak Süper Lig’e daha hazırız. Bu nedenle elimize geçen fırsatı değerlendirmek istiyoruz. ‘’ dedi.
 

Üye Yorumları

Sizde Yorum Yazın