Fenerbahçe’de Forma Giymiş Efsane Defans Oyuncuları

Fenerbahçe’de Forma Giymiş Efsane Defans Oyuncuları

En son, belki de Türkiye futbol tarihinin en iyi transferi olarak lanse edilen Roberto Carlos’u kadrosuna katmaya başaran Fenerbahçe’de forma giymiş efsane defans oyuncularını sizler için derledik.

Roberto Carlos
1996 yılında Inter’den Real Madrid’e transfer olan ve burada geçirdiği 11 yılda Madrid ekibinin simgeleşen oyuncularından biri olmayı başaran Roberto Carlos, 2007 yılında Fernabahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe defans oyuncuları arasında bonservis bedeli ödenmeden kadroya katılan en iyi oyuncu olan Carlos, Fenerbahçe forması giydiği 2.5 sezonda 105 maça çıktı 10 gol attı, 13 de asist yaptı. 2010 yılının Ocak ayında ise Brezilya ekibi Corinthians’a transfer oldu.

Diego Lugano
2006 yılında Brezilya ekibi Sao Paulo’dan 7.5 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Fenerbahçe’ye transfer olan Diego Lugano, 5 sezon Sarı Lacivertli formayı terletti. Uruguaylı stoper, Fenerbahçe forma giydiği 5 sezonda 188 maça çıkarken 28 gol attı, 5 de asist yaptı. 2011 yılında ise 3 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Paris St. Germain’e transfer oldu.

Fabio Luciano
2003 yılında Brezilya’nın Corinthians takımından transfer edilen Fabio Luciano, 3.5 sezon Fenerbahçe forması giydi. Sarı Lacivertli formayla çıktığı 96 maçta 12 gol atarken 2 de asist yaptı. 2007 yılının Ocak ayında ise Almanya’nın Köln takımına transfer oldu.

Andre Santos
2009 yılında Brezilya’nın Corinthians ekibinden transfer edilen Andre Santos, Sarı Lacivertli formayı giydiği iki sezonda Fenerbahçeli taraftarların sevgilisi haline gelmeyi başardı. 5 Milyon Euro bonservis bedeli ödenerek kadroya dahil edilen Andre Santos, Fenerbahçe formasıyla çıktığı 78 maçta 17 gol attı, 4 de asist yaptı. Fenerbahçe efsane defans oyuncuları arasından, Brezilyalı sol beki 7.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında İngiliz devi Arsenal’e gönderdi.

Simon Kjaer
İki sezon önce Fransız ekibi Lille’den transfer edilen Danimarkalı stoper Simon Kjaer, Fenerbahçe forması giydiği iki sezonda Fenerbahçe defans oyuncuları arasında efsaneleşmeyi başardı.. 7.5 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Kjaer, forma giydiği 88 maçta 5 gol atıp 1 de asist yapma başarısı gösterdi. Danimarkalı stoperin hala Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunuyor.
 

Üye Yorumları

Sizde Yorum Yazın