TahminGold Haber Detay

En İyi Türk Futbol Takımları

En İyi Türk Futbol Takımları

TÜRK FUTBOL TAKIMLARI

En köklü 4 büyük futbol takımlarımız vardır. Bunlardan ilk sırada ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray kulüpleri gelmektedir. Bu kulüpleri takip eden iki kulüp ise Beşiktaş ve Trabzonspor'dur. Bu kulüpler arasında yıllardır süren bir rekabet vardır. Diğer takımlar ise Medipol Başakşehir, Bursaspor, Kayserispor, Antalyaspor, Gençlerbirliği, Akhisar belediyespor, Kasımpaşa SK, Osmanlıspor FK, Alanyaspor, Sivasspor, Yeni Malatyaspor, Konyaspor, Karabükspor ve Göztepe takımlarıdır.

 

GALATASARAY 

Galatasaray Futbol Kulübü 1905 Yılında kurulmuştur. Türkiye'nin en kökü kulüplerinden biridir. Başkanı Dursun Özbek’tir. Galatasaray futbol kulübü 2000 yılında UEFA Avrupa ligi kupasını kazanmıştır ve bu kupayı kazanan ilk Türk takımı olmuştur. Bu futbol kulübümüz Türkiye Süper Liginde en çok kupa kaldıran takımdır. Toplam olarak 20 kez şampiyonluk kupası müzelerine götürmüştür. Stadyumu ise Türk Telekom Arenadır.

FENERBAHÇE
Fenerbahçe Futbol Kulübü 1907 yılında kurulmuştur. Başkanı Aziz Yıldırım'dır. Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri olup, Galatasaray futbol takımının en büyük ezeli rakibidir. Bu futbol kulübümüzde de çok kaliteli futbolcular bulunmaktadır. Fenerbahçe futbol kulübü 19 kere Süper Lig şampiyonu olarak Galatasaray futbol takımını en az fark ile takip eden futbol takımıdır. Stadyumu ise Ülker Stadyumu'dur.

 

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş Futbol Kulübü ilk kurulan futbol kulübümüzdür. 1903 Yılında kurulmuştur. Başkanı Fikret Orman'dır. Beşiktaş kulübümüz 15 kere Süper Lig'de şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Stadyumu ise Vodafone Arena'dır.

TRABZONSPOR
Trabzonspor futbol kulübümüz ise 1967 yılında kurulmuştur. Başkanı Muharrem Usta'dır. Bünyesinde birçok kaliteli oyuncu barındıran Trabzonspor kulübü Süper Lig'de 6 kez şampiyon olmuştur. Stadyumu ise Medical Park Stadyumudur.

BURSASPOR
Bursaspor kulübü ise 1963 yılında kurulmuştur. Başkanı Ali Ay'dır. Süper Ligde 1 kez şampiyonluğu bulunmaktadır. Bursaspor kulübümüzün stadyumu ise Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumudur.