TahminGold Haber Detay

Dünyaca Ünlü Türk Futbolcular

Dünyaca Ünlü Türk Futbolcular

Ünlü Türk Futbolcular

Türk futbolcular Avrupa pazarında başarı ile boy gösteriyor. İki binli yıllarda Nihat Kahveci, Tugay Kerimoğlu, Tayfun Korkut, Emre Belözoğlu, Hakan Şükür gibi futbolcular Avrupa'nın elit liglerinde top koşturup takımları adına önemli işler yaparak adlarını dünya futbol piyasasında duyurdular. Özellikle Real Sociedad'da forma giyen Nihat Kahveci İspanyol taraftarların sevgilisi oldu. Nihat'ın yanı sıra Tugay Kerimoğlu dünyanın en zor ligi olan İngiltere Premier ligde adını duyurdu ve iki binli yıllara damga vurdu. Emre ve Hakan ise adlarını Galatasaray'la duyurup UEFA kupasını aldıktan sonra İtalya Seri A'nın yolunu tuttular. Emre uzun yıllar İtalya'da kalsa da Hakan İtalya'da pek tutunamadı ve Galatasaray'a geri döndü. İki binli yıllarda milli takımın unutulmaz başarılarında pay sahibi olan İlhan Mansız'da adını dünyaya duyurdu. Renkli kişiliği, eğlenceli yapısı ve attığı goller ile kendini tanıtan İlhan Uzak Doğuya transfer oldu.

 

Dünyaca Ünlü Türk Futbolcular

Günümüzde de dünyanın önemli kulüplerinde top koşturan Türk futbolcular bulunuyor. Bu futbolcular arasında şüphesiz en ünlüsü Arda Turan. Çünkü Arda Turan uzun yıllardır İspanya La Liga'da top koşturuyor ve şuanda dünyanın en iyi takımları arasında olan Barcelona spor kulübünde forma giyiyor. Arda Turan'dan sonra dünyada en çok tanınan Türk futbolcu olarak Hakan Çalhanoğlu geliyor. Hakan Çalhanoğlu uzun yıllar Almanya liginde forma giyip bir sürü başarı yakaladıktan sonra İtalya'nın ve dünyanın sayılı takımlarından olan Milan'ın formasını giymeye başladı.

Türk Olan Ama Milli Formayı Giymeyen Ünlü Futbolcular
Dünyaca ünlü Türk futbolcular arasında Arsenal forması giyen Mesut Özil ile Manchester City forması giyen İlkay Gündoğan'ı saymamak olmaz. İngiltere Premier ligde başarı ile boy gösteren iki futbolcu Türk milli takım forması yerine Almanya milli takım forması giymeyi tercih etti.