Monaco - Nice Maç Tahmini (24 Eylül)

Monaco - Nice Maç Tahmini (24 Eylül)
Monaco - Nice maçında en az 2 gol beklemekteyiz.

Monaco 6 maç sonunda hala kazanamayarak ligin diplerinde kaldı. Jardim hakikaten bir çözüm bulmak istiyor ama işinin kolay olmadığını söyleyeyim. İlk maçlarda çok dağınık görüntü biraz toplarlandı ama sonuç gelmedikçe çıkış yolu zor. Nice 12 puan yaparak yine üst sıralarda kendine yer buldu. Takımın en sevdiğim yönü tek kişi üstünden değil yükü dağıtarak herkes katkı veriyor. Orta sahanı beyni Cyprien, kanatta Attal, önde Dolberg sıkıştığında devreye girip iş bitirebildiklerini görüyoruz. 2-3 gol bu takımın üstüne yazılmış diyebilirim. Oynadığı tüm maçların bu skorla bittiğini hatırlatalım. Bence hem zorluk derecesi yüksek hem de aynı senaryo olabilir. Kuponlarda 2-3 gole yer verin. 

Nice'in bu sezon tüm maçları 2-1 bitti. 4 glibiyet 2 yenilgi aldılar ama formdalar ve zirve takibindeler. Cote D'Azur derbisinin ev sahibi olan Monaco'da ise Jardim sert eleştiriliyor. Yeni transferlere ve kadrodaki revizyona rağmen oyunda denge bulamadılar. Ya iyi hücum edip rezalet savunuyorlar ya da savunurken hücum edemiyorlar. Geçen hafta Reims deplasmanında golsüz berabere kaldılar. Ligde sondan 2. sıradalar. Tarafı kestirmek zor ama Monaco hücuma dönük oynayacaktır, Nice de savunma kalitesini kaybetti. İki takımdan da gol bekliyorum.

Karşılıklı Gol Var 
Oran: 1,58

Son 63 yılın en kötü başlangıcına imza atan Monaco’da Slimani ve Ben Yedder ortaklığı Nimes, Strasbourg ve Marsilya eşleşmelerinde etkisini gösterdi ama kötü savunma performansı onların galibiyet almasının önüne geçti. En son Reims ile golsüz berabere kalırken, o ikilinin yokluğunda hücumdaki arayan görüntüleri sürdü. Gol yememeleri ise birazda son vuruş becerisi iyi olmayan rakipten kaynaklıydı ki kalelerine çekilen 16 şut vardı. Monaco’ya geri döndüğünden beri 31 maçta 6 galibiyet çıkartabilen Jardim için tehlike çanları çalıyor. Geçen sezon PSG’den sonra en fazla farklı maçta kalesini gole kapatan Nice bu sezon 6 maçın tamamında gol yedi. Sezon başına oranla değişim skor şanslarının artık duran toplara bağlı kalmaması. Atal’ın yeniden toparlamasıyla sadece Ounas’lı kanattan gelme durumu dengelendi, rekor transfer Dolberg’de ilk 11 içinde kendine yer bulmaya başladı hareketli oyunuyla. Nice’nin boş geçtiği maç olmadığı gibi her müsabakası karşılıklı gol var ve 2.5 üstü şeklinde sonuçlandı. Serinin sürmesi adına şartlar uygun.

Toplam Gol 2,5 Üst 
Oran: 1,70
 

Üye Yorumları

Sizde Yorum Yazın